Білл Гейтс про тенденції розвику IT

Засновник Microsoft Білл Гейтс під час виступу в Технологічній раді Північної Вірджинії розповів про свої погляди стосовно шляхів розвитку інформаційних технологій. Зокрема, з йрнр точки зору телебачення сильно трансформується і фактично відбудеться злиття комп’ютера та ТБ.  Зараз люди мають витрачати час перед екранами в очікуванні необхідної інформації чи програми.  Багатьох дратують рекламні паузи… Хоча навряд-чи тут допоможе інтернетизація – скоріше навпаки, але реклама ця буде цільова. Наприклад, хоч я і не є цільовою аудиторією для реклами прокладок, але все одно мушу дивитись всю рекламу.

Традиційні офланові додатки почнуть відходити на задній план і на їх місце прийде модель роботи “програмне забезпечення як сервіс”. Власне кажучи, цей аспект ми можемо спостерігати навіть зараз. Одним з прикладів є, наприклад, створення компанією Adobe онлайнової версії графічного редатору Photoshop. Звісно, на перших порах він буде досить примітивним, але ж ми лише стоїмо на порозі ери веб-додатків та RIA (rich internet applications).

Іншим напрямком розвитку є зміна інтерфейсу взаємодії користувача з ПК: почнуть набирати популярність системи голосового упраління та введення даних через сенсорні дисплеї. Значні зміни також відбудуться  в сфері освіти. Вже зараз теоретично можна десятки підручників замінити одним планшетним ПК, в якому можливо зберігати не лише тексти та ілюстрації, а ще і відеоматеріали та аудіокоментарі.  Ну і якщо мова вже зайшла про пристрої, то мобільні девайси теж будуть розвиватися за рахунок покращення роботи з відео та роботі з інтернет-сервісами (а згадуючи Google Android розуміємо, що це вже майже сьогодення).

За матеріалами: compulenta.ru