Лис на дієті

Війни броузерів не вщухають. Лиш нещодавно тут була опублікована новина про нічну збірку Опери, як розробники Mozilla Firefox спішать повідомити читача про значне просування вперед в питанні збереження пам’яті в четвертому бета-релізі. Так, дослідники з сайту arstechnica.com помітили зниження споживання пам’яті з кожним наступним бета-релізом, а також суттєве зменшення в порівнянні з Firefox 2.

Так, автор статті помітив, що під час інтенсивного серфінгу з відкритими 50 вкладками Firefox 3 споживає приблизно вполовину менше пам’яті, ніж Firefox 2.0.0.12. Також була помічена швидша реакція при переході між вкладками та виконанні інших операцій.

Тести, проведені за допомогою Talos framework, використовуючи тактики, описані розробником Стюартом Парментером, показують ефективність роботи Firefox 3 з пам’яттю в порівнянні з іншими популярними оглядачами. Також помічено, що Firefox 3 звільняє більше пам’яті при закритті. В ході тестування “померли” броузери Internet Explorer 8 та Safari.

Для зменшення фрагментації пам’яті, розробники пішли шляхом мінімізації загальної кількості виділення пам’яті, частково під час запуску. Інше важливе досягнення: збирач сміття XPCOM, який автоматично вилучає невикористовувані об’єкти, що посилаються один на одного. Також була покращена система кешу, а декомпресовані дані зображень більше не зберігаються.

Наступний реліз Firefox 3 обіцяє на додачу до ще меншого споживання пам’яті, покращений інтерфейс користувача, теми з покраженою платформеною інтеграцією, повністю перероблені системи закладок та історії на базі SQLite, Cairo в якості рендерного двигуна, повне масштабування сторінки, Javascript 1.8, та багато інших фіч.

Related Posts

  • Заміна Prism Мабуть, ви вже знайомі з Mozilla Prism --- софтина, що дозволяє частково стерти різницю між веб-додатками та типовими програмами, встановленими на комп'ютері. Тепер Prism стала модулем для […]
  • 34 поради щодо збільшення продуктивності web-додатків Розробники, що відповідають за створення високопродуктивних рішень в Yahoo, опублікували цікаву презентацію на 76 сторінок, в якій узагальнено досвід компанії, пов'язаний з підвищенням […]
  • To be the best… To be the best, we gotta pass the test We gotta make it all the way To the top of the mountain! Tenacious D Пройшло вже […]
  • http://graywolf.org.ua/ graywolf

    Цікаво. Якщо вона справді буде швидкою, то, можливо, я знову перейду на Вогнелиса… :) Але то треба буде перевірити валсноруч, коли вийдуть релізні версії Опери 9.5 та Лисиці 3.

  • http://graywolf.org.ua/ graywolf

    Цікаво. Якщо вона справді буде швидкою, то, можливо, я знову перейду на Вогнелиса… :) Але то треба буде перевірити валсноруч, коли вийдуть релізні версії Опери 9.5 та Лисиці 3.