Безкоштовна онлайн-версія редактора Photoshop

Сьогодні нарешті з’явилася доступна користувачам бета-версія Adobe Photoshop Express – анонсована компанією Adobe онлайн-версія їх флагманського продукту – програми редагування зображень Adobe Photoshop. Хоча, звісно, до потужності “старшого брата” вона дуже і дуже недотягує і для наших, не звичних до швидкого інтернету, користувачів наразі незручно пересилати пристойні об’єми даних по мережі, але саме створення подібного софту прозоро натякає на тенденцію переведення традиційних користувацьких додатків у веб-додатки, також відомі як RIA (rich internet applications).

 Adobe Photoshop Express

Зареєструвавшись на сайті (наразі реєстрація відкрита лише для Штатів, але хто заважає сказати що ми з америки? 😉 ), підтвердивши свою поштову адресу та залогінившись на сайт попадаємо в центр керування польотами. Звідти можна перейти на сторінку завантаження фото (як з локальної машини, так і з Facebook, Photobucket або Picasa; до речі, а Flickr-то забули 🙁 ), створити та продивитись свої фотоальбоми, а в них, звісно, і редагувати фотки. Також, звісно, присутня можливість онлайн-публікації зображень (Адобі виділяє вам під власні потреби 2 Гігабайти місця) та, відповідно, перегляд фотоальбомів інших користувачів.

Adove Photoshop Express - Photo Editing

Щодо самого редагування, то, як видно зі скріншоту доступні опції дуже обмежені та примітивні (десь на рівні Гугловської Пікаси 🙂 ), але, зрештою – це лише проба пера. Хто його знає що там буде в майбутніх версіях. З мінусів також можу назвати те, що інтерфейс на робочому компі під Оперою, принаймні, відчутно гальмує… 🙁 А також браузер постійно галасує, що “Information from this HTTPS page will be submitted to an unencrypted page on api.photoshop.com.” Це дуже дратує. Але в будь-якому випадку цікавий сервіс…