WordPress 2.5

Оновився до вордпрес 2.5… Тепер подивимось, які будуть глюки. Поки що політ проходить нормально.

Що прийшлось поправити. По-перше, custom fields. Вордпрес додає тепер два внутрішні поля у custom fields: _edit_last та _edit_lock — вони відповідають за нову фічу, спільне редагування. Тому людям, що користаються custom fields, прийдеться поправити свій код, що їх відображує на предмет виключення вищезазначених полів.

І по-друге, граватар. Вордпрес тепер має вбудовану підтримку граватарів (читати тут). Так що плагін я вимкнув. Але виклик потрібної функціїї get_avatar(…) теж прийдеться дописати де треба. Зауважте, функція викликається досить тупо як echo get_avatar(…) — тобто саме з echo, і видає код img… і т.д., який, відповідно, важко контролювати. Так що багато чого там не потвікаєш… Але функціональності по замовчанню мені вистачає :-) .

Новий інтерфейс мені спочатку не дуже сподобався, але під файерфоксом він зовсім навіть нічого (під оперою усі скруглені кути на кнопках чогось квадратні). Взагалі новинок багато (читати тут). Серед приємностей — автоматичний апгрейд плагінів прямо зі сторінки плагінів! (так, все автоматично: плагін деактивується, нова версія завантажуються вам на блог, плагін активується… магічно ^__^). Класна кнопка Add media на сторінці Write. Можливість швидко створювати фото-галереї. Пошук по сторінках (а не тільки по постах). Редагування тегів (але чому так і нема можливості зручно додавати до поста тегі з уже існуючих, я не розумію)…

І все-рівно, функціонально старий інтерфейс Write, наприклад, мені подобався більше — там багато опцій було в колонці справа від поста, і не треба було прокручувати всю сторінку, щоб до них дістатися (категорії точно так і просяться бути справа). Та, видно, вони там дослідили користувацькі уподобання і вирішили таки зосередити всю функціональність в одній колонці під постом. Може, так і краще (треба звикнути).

Та головне — схоже, вони нічого не зіпсували, апгрейд пройшов порівняно нормально, бази даних в порядку, теми-плагіни працюють… Що ще треба?