To be the best, we gotta pass the test
We gotta make it all the way
To the top of the mountain!
Tenacious D
Пройшло вже більше 10-ти років відколи я вперше побачив IDE Turbo Pascal 7.1. І впевнений що Microsoft житиме і працюватиме щонайменше поки Андерс Гелйсберг в них працюватиме.
Але програмувати мені чомусь досі важко як і тоді. І то, тоді було легше, тому що я не займався цим по 50 годин на тиждень і енергії було більше. Хоча, 10 років – немалий термін, і Пітер Норвіг пише що за 10 років вже можна було б навчитись. Розмірковувати чому в університеті мене нічого не навчили я тут не буду. Досить того що зараз я рухаюсь. Наприклад здається вже осягнув поняття співпрограми (coroutine). А рік тому мав шок – як так, мене в університеті вчили лише про підпрограми та функції, а тут на тобі – підпрограма є лише частковим випадком співпрограми.
Зараз інша проблема. На роботі є кінцевий термін виконання проекту. Якось я задав питання “А зробити дешево чи правильно?” і задача на 2 години стала задачею на 3 дні. Вчора знову задав таке дурне запитання. Сьогодні накодив дешево – на нехай мене на рев’ю виховають. Все одно ще всі баги не пофікшені.
Почитав StackOverflow. Щоб стати кращим Python-програмістом треба прочитати Real World Haskell. Цікава ідея, так і зроблю якщо звісно інші ідеї не прийдуть в голову.
І випадково натрапив на взагалі іскрометну історію:
Він був російським програмістом який працював переважно з ассемблером. Він фанатично ставився до економії байтів тому що раніше працював з системами з дуже обмеженою пам’яттю. “Вона була для супутників. Лишк кілька байтів, тому ми перевикористовували кожен байт з кількома цілями.” (побітові маніпуляції, використання байтів інструкцій для їх числових значень). Коли я спробував з’ясувати які саме супутники, я отримав у відповідь лише “Орбітальні супутники. Для запуску на орбіту.”
Він мав дві інші примхи: випукле дзеркало вмонтоване над монітором “Щоб знати хто підглядає”, та нерегулярне випадкове вставання з крісла для того щоб швидко зробити десять віджимань. Він пояснював останнє як “Компілятор знайшов помилку в коді. Це покарання.”
Опукле дзеркало – цікавий приклад совка, але от покарання – можливо має певний з точки зору фізіології сенс.
Filed under:
Кодерство,
Психософія Tagged:
Лайфхаки,
люди,
психологія,
цілі