З відзнакою. Ось як він виглядає. Власне це не зовсім диплом, бо просто показує що я всього лиш завершив курс який тривав сім тижнів, і не підтверджує того факту що завдання робив я. І не зовсім швейцарський, бо Cousera – американська компанія.
Але важливо те, що я пройшов курс функціонального програмування на Scala, який:
- Базується на SICP.
- Мову Scala викладає творець мови Scala. І він не тільки багато знає, він ще й вміє це доступно пояснити.
- Мартін Одерськи – викладач Фередальної політехнічної школи Лузани – одному з двох політехнічних університетів Швейцарії. В іншому, Федеральній вищій технічній школі в Цюріху він в 89-тому отримав PhD, під керівництвом не аби кого, а Ніклауса Вірта. Який створив мову Паскаль – найвідомішу широкому загалу.
- Задачі настільки добре покриті автоматичними тестами, що можна суто завдяки їм знайти в себе помилку, навіть не звертаючись до форумів. Форуми теж чудові, я двічі застрявав і двічі підказка знаходилась саме на форумі. (Що не означає що вам там викладуть готове рішення).
Ну і найголовніше – що я таки хоч один пройшов. Бо до того записувався на NLP, логіку, криптографію, гейміфікацію, і так і не набрав на жодному з них більше 5%. На цьому ж – 97.5%. Треба було показати собі що це простіше ніж здається, головне кілька місяців зберігати мотивацію, чи просто раз на тиждень застосовувати силу волі і садити себе за комп’ютер.
Крім того, я збираюсь колись написати книжку про те як бути кращим студентом, в тому числі і як використовувати наявні можливості MOOC, а це буде якось дивно, коли поганий студент пише про те як бути гарним. Тому мушу потрохи виправляти ситуацію.
Третя мотивація – я хочу записатись на курс FRP. Що таке FRP – дивіться “Александр Соловьев — Functional Reactive Programming & ClojureScript “. Надихаюча доповідь яку можна розтягувати на цитати.
Як виявилось для успіху потрібно було робити те, що я майже від 8-го класу ніколи не робив – домашні завдання. І здавати їх вчасно, бо за кожну добу спізнення знімають 20% балів. Через це я набрав не 100%. Звідси висновок – не варто здавати лаби в останній момент, бо може ще якась помилка вилізе.
Фото з лекції
Коли в університеті я дивився на викладача який звичайною крейдою пише по звичайній дошці і записував це все в цифровий файл, то в цьому випадку я дивився на цифрового викладача, який пише електронним пером по слайдах (набагато зручніше ніж MIT OCW, де вони просто живу лекцію з крейдою знімають на відео, хоча й зробити напевне набагато дорожче), і при цьому записував все звичайною ручкою в звичайний зошит. Хоча, потім оцифрував цей конспект, так як паперові постійно губляться, і зручніше шукати щось в Google ніж в шафі.
Коротше кажучи моя подяка професору Одерськи:
Great introductory course on functional programming, great tasks, and great lectures. Will also inroll into your reactive programming couse. Keep going!
Filed under:
Кодерство,
Нещоденник Tagged:
добре,
освіта