Monthly Archives: Жовтень 2016

Теорія взаємодії процесів (насправді про IT-Arena)

Я не дуже хотів йти на Львів ІТ арену, бо то настільки понтово що задорого. Крім того на вузькоспеціалізованих конференціях на зразок PyCon я мало що розумію, навіть якщо сам доповідаю. 🙂 Хоча, знаєте, ото щойно передивився одну доповідь – і ніби все зрозумів (а що ще краще, виявляється що викладені там ідеї я зараз використовую в Angular, хоч і забув про них). Крім того, нащо йти на платну конференцію, якщо ти навіть не встигаєш читати всі блоги і дивитись всі безкоштовні відео доповідей з інших конференцій в інтернеті?

Але я пішов, і не пожалів. Познайомився з Естер Дайсон. Вона великий фанат здорового способу життя, і інвестор в наш проект.

Пішов на доповідь про мікросервіси оцього чоловіка. Там дізнався що всі системи які містять багато взаємодіючих компонентів можна описувати наприклад пі-численням. Але так як книжки з пі-числення страшенно дорогі, ось вам безкоштовна про математичну теорію названу “Взаємодія послідовних процесів”, і написана не аби-ким, а Сером Чарлзом Ентоні Річардом Гоаром. Тепер залишилось знайти час прочитати.

А ще поміж іншим дізнався про те що програмне забезпечення це лайно (точніше завжди знав), але існує стрібна куля. Називається LangSec, коли ми вхідні параметри описуємо якоюсь формальною мовою. Чим це відрізняється від Логіки Хоара і наприклад статичної типізації з алгебраїчними типами даних – ще треба подумати.

А ще зустрів хлопців з Quintagroup, вони зразу такі “О, це ти той пітонщик з SoftServe що пише на Zope”. Я такий – той, але вже не пітонщик і не з SoftServe. 🙂 Зараз вони багато працюють над проектом Prozorro, і шукають нових людей. Тому якщо знаєте Pyramid (чи який там фреймворк у https://github.com/openprocurement), шукаєте роботу – напишіть їм.


Filed under: Кодерство, Нещоденник Tagged: математика, робота, Python