Заміна Prism

Мабуть, ви вже знайомі з Mozilla Prism — софтина, що дозволяє частково стерти різницю між веб-додатками та типовими програмами, встановленими на комп’ютері. Тепер Prism стала модулем для бета-версії Firefox 3. Після встановлення плагіна Refractor в меню оглядача з’явиться спеціальний пункт, що допомагає зробити з відкритої сторінки новий додаток. Досить імовірно, що ця функція буде реалізована в одній з наступних версій Firefox.

Refractor plugin for Firefox

З самого початку проект Prism представляв собою окрему програму, якій треба було ввести адресу web-додатка, після чого отримати спеціальний файл, при відкритті якого запускається модифікована версія Firefox, яка не містить панелей навігації та інших елементів управління, і в ній завжди відкривається один і той же сайт.

Це досить зручно для роботи з сервісами типу Gmail, та GoogleDocs. При цьому на машину завантажуються і зберігаються локально сценарії Javascript, що прискорює завантаження веб-додатка і знижує споживання трафіку на початковому етапі роботи.

Головна перевага плагіна Refractor в тому, що після його встановлення вже не знадобиться ніяких додаткових програм. Ярлики, створені їм, дозволяють запускати окремі екземпляри броузера для кожного веб-додатка. Це досить ресурсоємне рішення, однак надійне: некоректна робота або крах одного додатка жодним чином не вплине на інші.

Про те, що Refractor, або його аналог може в майбутньому стати частиною Firefox, кажуть інші нововведення в броузері. Зокрема, в Firefox 3.0 очікується підтримка засобів, що дозволять веб-додаткам зберігати дані локально, якщо з’єднання з інтернетом недоступне. Як і сам плагін, таке нововведення зменшить число відмінностей між звичайними додатками та веб-сервісами.

Джерело: Компьюлента