Monthly Archives: Січень 2008

Нова фішка від meebo

Компанія meebo, яка відома в першу чергу своїми веб-шлюзами в різні мережі миттєвих повідомлень (а саме: Jabber, ICQ, AIM, MSN, Google Talk та Yahoo!), які зручно використовувати, коли у вас на роботі заборонено користуватись програмними клієнтами, наразі пропонує новий сервіс: віджет, який представляє собою чат-кімнату інтегровану прямо на вашому сайті. Віджет працює в декількох режимах: сайдбару, звичайного чату та чату з підтримкою програвання відео. Приклад останнього можно побачити під катом 😉

Read more »

Слов’янські Digg’и

digg.in.ua logo (Ukrainian digg)Всім гарний digg.com окрім одного: посилання там на статті виключно англомовні. Тому зацікавила мене наявність аналогічних російськомовних та україномовних речей. Спитав у Гугля і результати не заставили себе чекати: news2.ru – російський, та digg.in.ua – відповідно, український. Причому останній видається більш потужним технічно, що не може не радувати, але, звісно, він менш популярний.

З чим ми погоджуємося реєструючи номер в ICQ?

ICQ has youРеєструючи номер в Асьці так чи інакше доводиться погоджуватись з правилами використання (Acceptable Use Policy), але по старій добрій звчиці у нас не прийнято читати подібні угоди. А там насправді міститься дуже цікавий абзац:

“You agree that by posting any material or information anywhere on the ICQ Services and Information you surrender your copyright and any other proprietary right in the posted material or information. You further agree that ICQ Inc. is entitled to use at its own discretion any of the posted material or information in any manner it deems fit, including, but not limited to, publishing the material or distributing it.”

Якщо перекласти українською, то звучить це приблизно так:

“Ви погоджуєтесь з тим, що публікуючи будь-який матеріал чи інформацію використовуючи будь-який ICQ сервіс ви передаєте авторські права та право власності на опублікований матеріал чи інформацію. Також ви погоджуєтесь з тим, що ICQ Inc. має право використовувати цей матеріал на власний розсуд включаючи, але не обмежуючись, публікацією матеріалів чи їх поширення.”

Одним словом, все, що ви написали (наприклад, збірку віршів) чи передали за допомгою ICQ (наприклад, фотографію) може бути видане компанією ICQ, але ви такого права вже не маєте!

Джерело: Хабрахабр

Найцікавіші зображення від Flickr в стрічці новин

Нещодавно підписався на RSS’ку з оновленнями картинок у Флікрівськіх френдів. Але давно вже хотів додати найцікавіші за день фотографії від Флікру собі в Рідер (ну ліньки мені стало ходити постійно на сайт :) ), але, що дуже дивно(!!!) на сайті Флікру я не знайшов посилання на відповідний RSS Feed. Тобто хочете подивтись найцікавіші за тиждень фотки – велкам на сайт. Пару раз з’являлась в мене ця ідея і не знайшовши способу реалізувати вона згасала. А сьогодні вирішив спитати у Гугла і знайшов отаку цікаву штуку: Daily interesting Flickr photo RSS feeds. Як видно з назви воно робить саме те, що мені потрібно – агрегує дві РСС: в одній публікуються чотрири найцікавіші за день фотки, а іншій – одна. Як пише сам автор: “Flickr, сайт для хостингу фото, має календар, що показує найцікавіші фотки за певну дату щодня. Дивно, але для тої сторінки немає RSS. Тому ми виправляємо цей недолік тут.” Написано те все з використанням Flickr API на Пітоні. Треба буде ще й самому якось поекспериментувати з цим АПІ, але для того, щоб розповісти навіщо зроблю маленький ліричний відступ.

Google Photo Screensaver

Поставив сьогодні скрінсейвер від Гугла: Google Photos Screensaver (його можна скачати як частину Google Pack; на цій сторінці потрібно вибрати в правому верхньому кутку набір для США [U.S.A.], бо для інших країн набір софту сильно порізаний). Цей скрінсейвер працює аналогічно віджету картинок в Google Sidebar: тобто показує випадковим чином фотки із заданих локальних каталогів, картинок індексованих Picasa, завантажених на Picasaweb та, що найцікавіше, картинки, що приходять по RSS. Працює все чудово, але справа в тому, що картинки, які нга Флікрі знаходяться високо в рейтингу рідко публікуються в повний ромір і тому на моєму 1440×900 моніторі картинка з максимальним розміром в 500×375 (а зазвичай іще менше) виглядає м’яко кажучи не дуже. Тому хочеться зробити аналог агрегатора вище, але з додатковим обмеженням на розмір фото. І тоді все буде круто ^_^

Now playing:  Blackmore`s Night – [Under A Violet Moon] Avton

WordPress.com: 3 гігабайти

Може, хто пропустив, — wordpress.com тепер надає 3 гігабайти місця під ваш блог (на їхньому хостингу (тобто тих, хто хоститься сам, це не стосується)). Як на мене, найкраща пропозиція на ринку ;-) … (я собі місця вже застовпив: kilesa.wordpress.com (до того ж wordpress.com ще і openID-провайдер…)).

Інтернет початку XXI сторіччя

Сьогодні видалив за непотрібністю практично всі поштові розсилки з subscribe.ru та maillist.ru. І коли видаляв чомусь прийшла думка: “Чому?”. Відповідь прийшла одразу: “Інтернет дуже сильно змінився”. Практично все в Мережі зараз відрізняється порівняно з тим як воно було наприкінці дев’яностих, коли я вперше побачив що воно таке. Ми користуємось вебом, ми користуємося ним більше і в нього поступово перетікають речі які раніше були парафією інших, здебільшого локальних, служб. Нижче я просто поділюсь речами (там буде солянка з усього: служб, софту, сайтів), якими я наразі користуюся досить часто і які як на мене відображають сучасні тенденції розвитку Павутини. Багато з цих речей були підглянуті та запозичені у Мінус-одного (як в його блозі, так і в чисельних сварках щодо ІТ на форумі УАніме) за що йому дуже велика подяка :) Також мене можна буде звинуватити в диферамбах Гуглу, але я справді цим усим користуюсь і достойних аналогів наразі не бачу.

(more…)