Monthly Archives: Лютий 2008

Інтернет початку XXI сторіччя. Соціальні мережі

Минулого разу я вже коротко розповів про одну з новинок, які принесло з собою Web 2.0, а саме RIA (rich internet application), якими я користуюсь в повсякденні. Але для більшості людей найбільш помітною особливістю другого вебу будуть саме соціальні мережі. Не хочу тут давати їм оцінку, оскільки давно відвик мислити в абсолютних категоріях. Вони такі як вони є, бо з’явились як результат еволюції людського суспілства у добу інформаційних технологій, а що не еволюціонуює і не пристосовується – те гине. Зараз дуже модно їх сварити за збір конфіденційної інформації, за те, що вони відбирають багато часу і ще багато чого, але зрештою це питання самоорганізації людей, які ними користуються. Не розумію що може бути простішим, ніж не публікувати потенційно провокативну інформацію? Але знову ж таки розмова не про те…

Зареєстрований я на багатьох службах, але періодично заглядаю лише в декілька з них. От про них щось і можу розповісти. Ці мережі бувають різні: є власне універсальні мережі, є мережі орієнтовані на пошук в певних сферах, є мережі при певних службах (здебільшого – контент-правайдерах). Хоча і цей поділ нечіткий… Тому нижче я заносив їх в ту чи іншу категорію суб’єктивно.
(more…)

28 лютого Stage6 буде закритий

Тільки що отримав пошту від Stage6, в якій вони повідомляють, що 28 лютого вони будуть закриті -( . Це дуже сумна новина — Stage6 був особливим сервісом онлайн-відео, оскільки вони пропонували відео високої якості; у них було багато хорошого матеріалу, і, мабуть, саме це — наявність усіх останніх шоу у гарній якості (сказати прямо, піратство) — стало однією з основних причин їхнього закриття. Власне ж у листі говориться:

So why are we shutting the service down? Well, the short answer is that the continued operation of Stage6 is a very expensive enterprise that requires an enormous amount of attention and resources that we are not in a position to continue to provide. There are a lot of other details involved, but at the end of the day it’s really as simple as that.

Попросту, не справились з напливом великорозмірного відео… (може, не вистачило вінтів? чи ширини каналу? (тобто все це не окупалось?)) Деякі люди розшифровують це як “постійні піратські матеріали і запити щодо їхнього зняття з сайту потребували постійного моніторингу, і у нас просто немає достатньо ресурсів для цього”. Інший можливий варіант — їм пригрозили судовим позовом, і вони оцінили, що їм краще або продати весь бізнес, або просто закритися; і оскільки продати не вдалося, прийшов час для останнього варіанту.

Одним словом, сумно… Ще нещодавно я писав про них — і от їх вже скоро не буде… Але у світі технологій ніщо нікуди не зникає (закриття означає тільки закриття бізнесу; сама технологія (онлайн-divx тобто), думаю, більш живуча), і я впевнений у тому чи іншому переродженні вони ще спливуть…

Яху vs Майкрософт. Нова надія…

Microsoft vs Yahoo and Google Чесно кажучи, ще місяць тому я був ні в зуб ногою хто такий Джеррі Янг, а зараз це людина, якою я захоплююся :roll: Ну, погодьтесь, що гнути свою палку та не віддавти своє дітьо на поталу Microsoft наперекір найбільшим акціонерам – це треба мати неабиякий характер та впертість. Сьогодні ж в новинах прочитав про свиню, яку він підсунув Майкрософтам, а якщо врахувати останні коментарі Біллі Гейтса відносно того, що саме інженери Яху коштують тих грошей, які Майкрософт готова заплатити, то взагалі виходить вельми і вельми комічна ситуація. Цікаво, що буде далі… Просто аргентинський серіал вже якийсь виходить :mrgreen:

Чесно кажучи, шкода, що Яху зараз переживає не найкращі часи… Було б класно, якби на інтернет-ринку воювали компанії, які на цьому розуміються (Гугл проти Яху та ще купа маленьких та не дуже), а не ведуть себе як слон в посудній лавці (Майкрософт). Ні, у останніх є речі, які мені навіть подобаються, але… то ж крапля в морі.

Issuu, Scribd і SHARE

У мене на френдфіді пробігала дуже цікава інфа про текстові онлайн-в’юери (спочатку graywolf поділився лінком на статтю про Issuu, а потім я читав про scribd). Я ще спочатку обурювався — “ну чим людей може не влаштовувати акробат?” і т.д.; але річ у тім, що штука це виявилась корисна і цікава (онлайн-текстовики тобто…).

Ідея онлайн-текстовика полягає в тому, що ви заливаєте кудись свої тексти, а потім вони стають доступними кому потрібно через веб у вигляді флеша. Це в принципі абсолютний аналог труби, тільки замість відео тут текст. І, до речі, на всі питання, типу “навіщо це потрібно?” і т.п. легко отримати відповідь за аналогією з трубою. “Кому потрібний онлайн-перегляд тексту, якщо є пдф?” — а кому потрібна труба, якщо є повнорозмірне відео? (труба, до речі, вийшла на друге місце в світі після яху за відвідуваністю… Виходить, потрібно, якщо відвідують?)

Документ у веб-(флеш)-вигляді доступний звідусіль, на будь-якому пристрої, наявність акробата не обов’язкова, документ зберігає свою автентичність (тобто дизайн) і т.д… Підтримуються масштабування, copy-paste, пошук, друк, вбудовування на користувацький сайт. Нам у видавництві, напр., така штука дуже потрібна; я от збираюсь на робочому сайті запровадити замість пдф-архівів наших журналів щось типу Issuu-об’єктів (див. нижче), щоб відвідувачи могли “полистати” журнал в оригінальному дизайні (а не у його веб-варіанті).

Отже, я спробував три таких онлайнових текст-сервіси: Issuu, Scribd (два досить нових стартапи) і адобівський SHARE. Я позаливав туди один з номерів нашого журналу (одразу вибачаюсь за червонуваті фотки, робив пдф зі CMYK, забув перевести в sRGB) — нижче результати.

Отакий от об’єкт Issuu (”полистайте” його…):

Як бачите це красива листалка, а по кліку читач переходить у більш повноекранний варіант, де досить зручно власне читати [далі…]

Онлайн-відео

Ще пару провайдерів онлайн-відео (а їх зараз як грибів після дощу…):

MEGAVIDEOце просто супермісце; 10 причин, чому вони краще за трубу; головне: аплоад необмежений (а не 10 хв. як на трубі…); а такого гарного інтерфейсу взагалі давно не бачив. Усе останнє аніме ;-) … Реклами на сайті взагалі нема (на перший погляд (що дуже непогано, бо означає, що вона ненав’язлива)) — але періодично (не завжди) перед роліком показують якийсь “megaflirt” (службу знайомств); думаю, згодом там буде відеореклама… — але по-любому це один з найкращих сервісів потокового відео зараз.

Зверніть увагу: Watch-Anime — базований, як я розумію, на megavideo сервіс онлайн-перегляду аніме. Та у них запускаються спливаючі вікна з рекламою (а інколи і з вірусами (в усякому разі так каже мій bitdefender) — так що обережніше!! користуйтеся краще мегавідео напряму)…

Stage6це теж дуже крутий відео-сервіс. Теж є все поточне (каламбур умисний). Їхній штік полягає у DivX — треба скачати і встановити спец. divx-плагін для свого браузера (опера в комплекті); вони хваляться, що якість відео у них найкраща, і це видно неозброєним оком — починаєш розуміти, що у відео якість все-таки багато що значить… Прямий даунлоад. Гарний інтерфейс. Реклами поки що нема (цікаво, як вони збираються заробляти?..) реклама є — ненав’язливі текстові блоки від гугла, жити можна…

Отже, megavideo і stage6 — спробуйте поюзати (в усякому разі, додавання в закладки вони гідні).

Yahoo! запускає новий сервіс

Схоже, що Яху вирішило максимально набити собі ціну перед продажем і з часу оголошення про спробу купівлі на минулому тижні Яху кожні три-чотири дні радує нас якимись новинами… А сьогодні от видали на гора новий сервіс: Yahoo! Live – потокове персоналізоване ТБ. Це не потокові ролики а-ля YouTube, а саме ТБ, але в якому набір телевізійних шоу, які ви хочете переглядати, та час ви обираєте самі. Я вже неодноразово доводив, що ТБ зі зростом пропускної спроможності та доступності інтернету звичайне кабельне/супутникове телебачення просто вимре як динозаври, оскільки зараз все йде по шляху персоналізації: якщо ви не хочете чогось дивтись – ви не маєте цього робити і в той же час, якщо хочете, то не повинні підлаштовуватись під програму телепередач, а маєте змогу дивитись все у зручний для вас час. Те, що за це вже беруться провідні світові компанії – підтверджує цю думку. Думаю, подібні сервіси скоро охоплять розвинені західні країни і з часом доберуться і до нас… Неправду казали китайські мудреці, адже жити в епоху змін – це насправді дуже цікаво 🙂 Під катом знаходиться промо-ролик з сайту Яху. Благо, він працює 🙂

P.S. Єдине що, схоже бажаючих подивитись відео з Яху виявилось настільки великим, що користувачі випадково зробили DOS-атаку насервак і він лежить, так що потестити його деякий час не вийде 😀

Read more »

Digsby: об’єднуючи все, вся і всіх

Digsby logoСьогодні дуже часто доводиться користуватись самими різноманітними засобами спілкування: від служб митєвих повідмлень та пошти і до знову ж таки модних нині соціальних мереж. Але комусь зручно юзати для цього всього найбільш піходящий софт, а хтось шукає щось таке універсальне, аби клієнт для всього був один. Прихильники останнього варіанту можуть радіти: сьогодні в закрите бета-тестування вийшов продукт під назвою Digsby.

Що таке Дігсбі? По-перше, це багатопротокольний IM-клієнт, який підтримує AIM, MSN, Yahoo, ICQ, Google Talk і Jabber та відображає контакти в одному загальному зручному контакт-листі. По-друге, це e-mail сповісник, який вміє працювати з Hotmail, Yahoo! Mail, AOL/AIM Mail, GMail та IMAP/POP3 серверами і повідомляє про надходження нових листів, а також дозволяє проглядати їх та одним кліком видаляти повідомлення, або помічати як спам. По-третє, це клієнт для роботи з найбільш популярними закордоном соціальними мережами: Facebook та Myspace.

Так що для тих, кому не терпиться протестити, ласкаво прошу на сторінку закачки Digsby. До речі, як вже писалось вище, статус тестування програми private beta і це означає, що тестувати можуть лише обрані. Але є гарна новина! В інеті виплив промо-код для реєстрації: “bigblue“. Тож не гайте часу, поки він ще працює 😉

Джерела новини: CNET, bigblueball.com.

Гугля тебе знайде…

Щойно спробував  Google Maps  для мобільного з функцією My Location на своєму Windows Mobile смартфоні. В смартфоні gps-модуля немає, не зважаючи на це, моє місцезнаходження було автоматично визначено з точністю до кварталу (в центрі Києва) за кодами сусідніх базових станцій. Що й було відображено на фотографії з супутника. Штука, звісно, дуже зручна. Але… Оскільки оператори мобільного зв”язку не дуже спішать ділитися інформацією про коди та місцезнаходження базових станцій (у всякому разі, я таких даних від оператора не знайшов, хоча й немало шукав), виникає питання – а звідки в Гуглі ці дані?..

За даними  на оф. стрінці, зараз ця фіча доступна для платформ Java, BlackBerry, Windows Mobile, Nokia/Symbian.

Веселі “войнушки” Android’ів :)

Зустрів сьогодні хоч і досить боянисту, але зате дуже цікаву новину: Мобільна гра поєднає реальність з віртуальністю за допомогою GPS, Google Maps та камерофонів 🙂 Якщо коротко, то спочатку потрібно буде обзавестись мобільним телехвоном на базі Google Android. Суть її в тому, що учасники гри вистежуватимуть одне одного по місту за допомогою вбудованих в мобільні пристрої Wi-Fi та GPS (супутникова навігація). Розташування опонентів буде відображатись на мапі Google Maps. Для початку гри потрібно буде зареєструватись, відіславши своє фото, яке потрібне потім буде для визначення переможця, оскільки мета гри сфотографувати свого опонента на камеру своєї мобіли першим і на основі порівняння фото і буде визначатись попадання чи промах. Ну що ж… Не знаю наскільки це буде реально зробити в наших умовах, але взагалі ідея, ІМХО, дуже весела, прикольна та інноваційна. Дуже хотілось би, щоб і ми були достатньо технологізовані, аби це стало можливим і в Києві 🙂

Нечестиві Jabber-клієнти

Вже не вперше доводиться спілкуватися з людьми в Jabber-мережі. Зручно, вільно, відкрито. Та й клієнтів, що підтримують її, ціла купа. Комусь подобаються аскетичні клієнти типу tkabber, комусь до вподоби багатофункціональні комбайни, як MirandaIM, Kopete, хтось обрав для себе Pidgin/Gaim, Gajim чи Cocinella. До недавнього часу таке розмаїття клієнтів нічим особливим не виділялося Read more »