Monthly Archives: Березень 2008

WordPress 2.5

Оновився до вордпрес 2.5… Тепер подивимось, які будуть глюки. Поки що політ проходить нормально.

Що прийшлось поправити. По-перше, custom fields. Вордпрес додає тепер два внутрішні поля у custom fields: _edit_last та _edit_lock — вони відповідають за нову фічу, спільне редагування. Тому людям, що користаються custom fields, прийдеться поправити свій код, що їх відображує на предмет виключення вищезазначених полів.

І по-друге, граватар. Вордпрес тепер має вбудовану підтримку граватарів (читати тут). Так що плагін я вимкнув. Але виклик потрібної функціїї get_avatar(…) теж прийдеться дописати де треба. Зауважте, функція викликається досить тупо як echo get_avatar(…) — тобто саме з echo, і видає код img… і т.д., який, відповідно, важко контролювати. Так що багато чого там не потвікаєш… Але функціональності по замовчанню мені вистачає :-) .

Новий інтерфейс мені спочатку не дуже сподобався, але під файерфоксом він зовсім навіть нічого (під оперою усі скруглені кути на кнопках чогось квадратні). Взагалі новинок багато (читати тут). Серед приємностей — автоматичний апгрейд плагінів прямо зі сторінки плагінів! (так, все автоматично: плагін деактивується, нова версія завантажуються вам на блог, плагін активується… магічно ^__^). Класна кнопка Add media на сторінці Write. Можливість швидко створювати фото-галереї. Пошук по сторінках (а не тільки по постах). Редагування тегів (але чому так і нема можливості зручно додавати до поста тегі з уже існуючих, я не розумію)…

І все-рівно, функціонально старий інтерфейс Write, наприклад, мені подобався більше — там багато опцій було в колонці справа від поста, і не треба було прокручувати всю сторінку, щоб до них дістатися (категорії точно так і просяться бути справа). Та, видно, вони там дослідили користувацькі уподобання і вирішили таки зосередити всю функціональність в одній колонці під постом. Може, так і краще (треба звикнути).

Та головне — схоже, вони нічого не зіпсували, апгрейд пройшов порівняно нормально, бази даних в порядку, теми-плагіни працюють… Що ще треба?

34 поради щодо збільшення продуктивності web-додатків

Розробники, що відповідають за створення високопродуктивних рішень в Yahoo, опублікували цікаву презентацію на 76 сторінок, в якій узагальнено досвід компанії, пов’язаний з підвищенням продуктивності web-додатків. В презентації представлені 34 рекомендації web-розробникам, з них 14 порад були описані в попередній доповіді.

Для виявлення проблем з продуктивністю сайтів в Yahoo було розроблене спеціальне доповнення до Firefox-плагіна FirebugYShow, що дозволяє виявити вузькі місця та оцінити швидкість поетапного завантаження різних частин сторінки.

Read more »

Серія безплатних одноденних тренінгів з Xen та віртуалізації

Компанія Hewlett-Packard спільно з навчальним центром “Мережеві технології”, що в Києві, проводить серію безплатних одноденни тренінгів, присвячених технології віддаленого управління Intel AMT, технологіям апаратної віртуалізації (VT-x та VT-d) та питанням їх використання з вільним програмним забезпеченням (Xen+Linux+OpenAMT).

Тренінг носить практичний характер. Лабораторні роботи проводяться на машині з підтримкою технології VT-d, призначеною для віртуалізації вводу/виводу, що підтримується Xen, починаючи з версії 3.2.0 (січень 2008).

Джерело: OpenNet.ru

Безкоштовна онлайн-версія редактора Photoshop

Сьогодні нарешті з’явилася доступна користувачам бета-версія Adobe Photoshop Express – анонсована компанією Adobe онлайн-версія їх флагманського продукту – програми редагування зображень Adobe Photoshop. Хоча, звісно, до потужності “старшого брата” вона дуже і дуже недотягує і для наших, не звичних до швидкого інтернету, користувачів наразі незручно пересилати пристойні об’єми даних по мережі, але саме створення подібного софту прозоро натякає на тенденцію переведення традиційних користувацьких додатків у веб-додатки, також відомі як RIA (rich internet applications).

Read more »

Спільнота

 Geek and Poke - Community (Спільнота)

Подивтись оригінал. © Geek and Poke.

Перший браузер, що проходить тест Acid 3

І це Опера 9.5. Сьогодні в офіційному блозі компанії розробники похизувались скріншотом з тестового додатку, на якому вони тестують движок свого браузера. Кажуть, що це вперше вони отримали таку картинку (100/100 тестів) за весь час розробки. Цікаво тепер помацати буде все це власноруч. Кажуть, що на наступному тижні має вийти “technical preview version” 😉

Yahoo, Google та MySpace створюють OpenSocial Foundation

 Кілька тижнів тому компанія Yahoo повідомила, що вона планує приєднатись до ініціативи Google по створенню платформи додатків OpenSocial. Згодом вони повідомили, що остаточне рішення вже прийняте, але оголосять його лише в квітні. І ось, за тиждень до початку квітня Яху оголошує про свою підтримку платформи. Більше того: разом з Google та MySpace вони створюють нову неприбуткову організацію OpenSocial Foundation, взявши на озброєння модель у OpenID Foundation. Розробників додатків та власників веб-сайтів відправляють на новостворений сайт OpenSocial Foundation, де розміщені поточні специфікації та посилання на інші ресурси. Інженери з цих трьох компаній працюватимуть над проектом разом. Всі специфікації опубліковано під ліцензією Creative Commons. Реалізація з відкритим кодом під назвою Shindig вже розробляється зусиллями Apache Software Foundation. Пресс-реліз можна прочитатит тут.

За матеріалами сайту TechCrunch.

Міністерство транспорту та зв’язку більше не керуватиме інформатизацією України

За даними урядового порталу нещодавно відбулося засідання урядового комітету з питань правової політики, оборони та правоохоронної діяльності під керівництвом першого віце-прем’єр-міністра України Олександра Турчинова на якому з-поміж усього було прийнято рішення про створення Державного комітету інформатизації на базі існуючого управління в Міністерстві транспорту та зв’язку, але буде підпорядковуватись воно тепер буде напряму Кабміну. Критеріями ефективної роботи новоствореного органу мають стати такі показники як: кількість комп’ютерів та користувачів мережі Інтернет (в тому числі і зі широкосмуговогвим доступом), а також  динаміка зниження вартості трафіку, доля сектору інформаційних технологій у ВВП та поліпшення позицій країни в міжнародних рейтингах електронної та мережевої готовності.

Джерело: “Компьютерное Обозрение“.

Вдосконалити Ruby? З вас 13000$

Нещодавно один з розробників, що зробили внесок в розвиток мови Ruby, Грегорі Браун, опублікував відкритий лист спільноті розробників в якому він погоджується забути про всі свої сторонні проекти на півроку та зосередити свої зусилля на втіленні пропозицій щодо вдосконалення мови Рубі. Що, в принципі, і не дивно: голодному важко зосередитись на програмуванні чогось безкоштовного, тож постійно потрібно відволікатись на задачі, які приносять гроші. Тож Грегорі все порахував і оголосив дуже навіть помірковану ціну: 500$ в тиждень. При цьому працюватиме він не більше 26 тижнів, тобто протягом 6 місяців починаючи з 15-го квітня. Отже, свою роботу він оцінює загалом в 13000$. Якщо в нього не вийде зібрати 13000$, то він із задоволенням працюватиме пропорційно зібраній сумі будь то чотири, чи навіть два тижні. Ruby Central, Inc. погодилась виділити 5000$ з власної кишені, тож ком’юніті залишилось зібрати ще 8000$. Пожертви приймаються на цьому сайті в будь-якому обсязі будь то 5 чи 500 баксів. На момент публікації новини було вже зібрано 3338$.

MS Visual Studio-подібна IDE для Linux

Програмісти можуть дудіти в труби та фанфари, бо тепер і для Linux, здається, з’явилась достойна IDE. Поки її не тестив ще, але судячи по опису має бути дуже приємна річ. Нещодавно проект Mono (той, що займається портуванням C# та .NET на Linux) випустив і власне середовище розробки: MonoDevelop, інтерфейс якогодуже сильно нагадує Майкрософтівську студію. Нещодавно вийшла перша (1.0) версія продукту. Це потужне IDE, звісно інтегроване з Mono C#.  Але не лише. Офіційно також пдтримуються C/C++, Java, Visual Basic.NET та деякі інші. Компіляція C/C++ коду здійснбється за допомогою компіляторів GNU gcc та g++  і для цих мов підтримується (ура!) автодоповнення коду (code completion), спливаюча інформація, навігація по коду та інше. Більше того, MonoDevelop може навіть завантажувати деякі додатки Visual Studio, інтегрується з Subversion для контролю версій, підтримую юніт-тестинг та дозволяє створювати власні додатки.