Monthly Archives: Березень 2010

GitHub у поміч блогеру

Восьмикіт — талісман мережі GitHubЧастенько блогеру, пов’язаному з IT-сферою, доводиться писати коротенькі сценарії, або ж операції, необхідні для досягнення бажаного результату. Зазвичай для подібних речей блогер ставить плагін для підсвітки синтаксису і самотужки вставляє шматки коду між спеціальними тегами. Однак щойно наш робочий скрипт змінився, чи з’їхала нумерація, як тут же всі вставки коду в статті доводиться переробляти наново.

Проте хочеться, щоб це виглядало максимально зручно для кінцевого читача. Однак і робити щоразу дурну роботу ліньки. Або ж хочеться описати деякі важливі моменти, а в кінці статті дати посилання на повністю готовий код. Або, описуючи власні дії покроково, дати користувачеві можливість просто-таки повністю скопіювати всі рядки разом, а не кожен окремо. Мало чого може залізти в голову блогеру.

Проте всі ці (і на разі не лише мої) забаганки можуть здійснитися, якщо використовувати GitHub, і, зокрема, сервіс Gist Read more »

Знайомі незнайомці: file, ln та lost+found

Досі мені ні разу не доводилося відновлювати файлову систему після краху або неправильних дій користувачів, проте одного дня я сам «прострелив собі ногу» в стилі UNIX: вилучив половину файлів двотерабайтного сховища на сервері. В цю особливо похмуру ніч я запустив перебудову файлової системи з метою знаходження старих невилучених файлів, і вже на ранок я отримав більш-менш відновлену файлову систему, а в її корені з’явилась вищеозначена директорія lost+found.

Відкривши директорію я побачив 180 гігабайт файлів з дивними назвами без жодного натяку хоча б на приналежність до типу файлу. Так, це і були відновлені файли. На фоні цього хаосу так само дивно названі директорії виглядали ледве не оазисами в пустелі: адже в них вціліли справжні імена файлів. Проте 180 гектар вручну не просієш, і я вирішив для початку оцінити масштаби трагедії і знайти більш-менш адекватний спосіб витягти з того хаосу частинки необхідних мені даних. І ось тут почалось найцікавіше. Read more »

Utel Укртелеком’ович в гостях у Київстару

UtelВслід за збоєм в роботі мобільних Utel в національному роумінгу в мережі Beeline з’явилось таке повідомлення:

Відтепер абоненти мобільного зв’язку «Укртелеком» зможуть користуватися послугами мобільного зв’язку на всій території України, де присутнє покриття мережі «Київстар», і де ще відсутнє покриття власної мережі «Укртелеком». Наразі мережа «Київстар» охоплює всі великі й малі міста та понад 28 тис. сільських населених пунктів, усі головні національні й регіональні траси, більшість морських та річкових узбереж України.

Тут є дві новини:

По-перше, мене радує те, що, нарешті, в селі, де я іноді буваю, будуть працювати обидва мої номери – і київстаровський, і утеловський.

В Києві пробував, при ручному виборі мережі працює роумінг як в Білайні, так і в Київстарі. Автоматично теж переходить. В Київстарі, правда, без передачі даних – тільки дзвінки та СМС, але обіцяють, що має з’явитись.

По-друге, фраза “абоненти мобільного зв’язку «Укртелеком»” в офіційному пресс-релізі та на сайті Utel явно вказує на те, що “Укртелеком” таки відмовляється від торгової марки “Utel”. До цього офіційних повідомлень на цю тему я не бачив.