Monthly Archives: Січень 2012

Парадокс роботи програміста

Полягає в тому що вона таки виконується. І код, хоча містить сотні помилок, все таки працює.

Захід є Захід, а Схід є Схід, і їм не зійтися вдвох,
Допоки Землю і Небеса на Суд не покличе Бог;
Та Сходу і Заходу вже нема, границь нема поготів,
Як сильні стають лицем у лице, хоч вони із різних світів!

Р. Кіплінг.

Основна відома мені різниця між сходом і заходом – захід більше орієнтований на ціль, а схід – на процес. І того я не можу зрозуміти як в китайців з японцями і південнокорейцями взагалі щось виходить з роботами, Ruby і айфонами. Філософічка щось там казала про те що китайський воєначальник застосовує принцип недіяння коли починає атаку на ворога, хоча тоді і тепер я такий дзен не можу збагнути.

Далі. На моєму рідному факультеті дехто таки зібрався, і таки видали новий номер газети “Кубик”. (Не соромтесь, візьміть й собі копію. ~9 Мб).

І порівняно з попередніми номерами цей – огого! Він не вийшов в паперовій версії, але думаю це й на краще. Там 40 сторінок дрібним шрифтом! Мій факультет розорився б, якби надрукував це хоча б в 100 екземплярів. А pdf крім того ще й зберігає true color і поліграфічну якість. Я взагалі мрію про те, що на офіційному сайті факультету з’явився RSS. Але скоріше вже збудують метро на Теремки.

Так от, окрім статей про те як на факультеті все погано, і як ніхто не хоче писати в газету, мучать дівчат (головного редактора), і ніхто не хоче вчитись (ну окрім одного наївного першокурсника, який теж свої враження там описав), є багато цікавих речей. І думаю цікавих не тільки нашим студентам.

Наприклад на сторінці 11 є коротенька стаття про те як керувати програмістами. Якої звісно мало щоб навчитись це робити, але уявлення про предмет вона дає.

Коротко: програмістам треба платити достатньо аби вони не думали про гроші. Як відомо гроші не мотивують. Зате їх нестача і стереотип про те що програмістам багато платять мотивує знайти кращу роботу.

Тоді чого, якщо не грошей хоче програміст? Він, як творча людина хоче творити, отримувати від цього задоволення, саморозвиватись. Йому сам процес подобається. Програміст – зі сходу. Але це трохи не те що потрібно проекту.

Проект – західний. Проекту потрібно щоб програміст зробив задачу. Достатньо якісно, і в потрібні терміни. Того роботодавці й шукають програмістів які все знають, аби вони на роботі не надто багато вчились.

І потім згадується методологія. Це така штука яка допомагає залишати програміста задоволеним, і окрім того добиватись того щоб він таки завершував те що повинен зробити.

І це, знаєте, мотивує розібратись з методологіями, і управлінням програмістами. Бо з’являється підозра що мене обманом заставляють робити те що я не хочу :D .

А якщо ввести назву методології яку використовують в нас, у пошуку картинок, то серед знайдених обов’язково зустрінете подібну на цю:
Mêlée ASM-MHRC

От так ми й працюємо. Ті двоє зліва – продакт менеджер і скрам мастер.. :)


Filed under: Кодерство Tagged: кубик, психологія, робота, розробка