Вона дивна, так що зразу й не скажеш що конкуренція, але я спробую її пояснити. Спочатку розкажу про те яка вона в інших професіях.
Якось на зустрічі з приводу десятиріччя вікіпедії я спілкувався з російським вікіпедистом (який жив в Києві достатньо довго щоб мене розуміти). Він фінансист з System Capital Management, чи щось в тому роді, точно не пам’ятаю. Так от він сказав, що по своїй спеціальності в вікіпедію не пише, щоб не допомагати конкурентам. Пише про цікаві місця Києва, для розваги. Мені було дивно що в мене прямо протилежні бажання. З мого блогу видно, що я всіма силами намагаюсь допомогти конкурентам.
Чому так? Тому що в програмуванні відбувається конкуренція не персон, а спільнот. Яка викликана дефіцитом останніх. Програміст Python буде цінуватись на ринку праці більше, якщо він зможе робити свою роботу краще. Він зможе робити свою роботу краще тільки коли в Python буде більше батарейок, менше багів, більше документації, більше блогів, більше форумів, більше колективного інтелекту.
З іншого боку програмісту самому вигідно допомагати іншим, бо це збільшує досвід, дозволяє отримати конструктивну критику без якої вдосконалюватись важко, і найголовніше – збільшує вплив. Якщо я відкрито продемонструю всім можливість писати крутіше ніж Роман Хоменко, то після того як всі про це дізнаються, приїду в Харків, і заміню його на його роботі .
Хоча насправді коли таке відбувається… А ніколи, тому що всі програмісти різні, і кожен майстер у своєму проекті. Вони від відсутності конкуренції навіть придумали спортивне програмування, де всі програмісти пишуть один і той самий проект. Ізольовано. Для розваги. Проект зазвичай не має жодної практичної цінності. І кожен контест для суспільства – це втрата кількох сотень дуже дорогих (за собівартістю і ринково) людино-годин.
Яким чином ведення блогу покращує конкретно мою позицію на ринку праці? З двох сторін.
З одного боку мій блог читають менш досвідчені програмісти, і я економлю їм час. Я не боюсь їх конкуренції, бо поки вони читають те що я вже знаю, я вивчаю щось нове. Але існує ймовірність що вони розкажуть про мене своєму начальнику, або колегам.
З іншого боку мій блог читають люди більш досвідчені, які можуть підказати правильну дорогу далі. Їм це вигідно, бо я можу розповісти про них своїм колегам.
От якби був надлишок програмістів, думаю такої чудової роботи і співпраці не тільки в командах, а й між ними ми б не спостерігали.
Filed under: Кодерство, Психософія Tagged: розробка