Мій блог дуже часто знаходять за запитом “Як робити презентації?”, і судячи з середньої оцінки для тої публікації, вона сильно не задовольняє більшість читачів. Тому зараз я поділюсь ще одним, теж досить екстравагантним способом створювати презентації, який повинен сподобатись лише людям що чули слово PyCon.
Дізнався я цей спосіб, бо щойно подивився доповідь Петера Інґлесбі Discovering Descriptors на EuroPython 2012. Доповідь класна, я трішки просвітився щодо дескрипторів, хоча звісно варто почитати і покодити ще.
Окрім самого змісту доповіді мене зацікавило оформлення. Все відбувається в інтерактивній оболонці. Коли автору потрібно показати якийсь список – цей список з’являється як рядки з коментарями. Тобто доповідач говорить, а в інтерактивній оболонці з’являється то код (який одразу й виконується), то коментарі до доповіді (аби доповідач не пропустив якогось важливого питання)…
Я пошукав – вся презентація вміщається в один текстовий файл. Звичайно є мінуси порівняно з офісними програмами для створення презентації, наприклад відсутність можливості додати в неї зображення, але можна при потребі трішки подумати, написати функцію яка відкриватиме й показуватиме на екрані зображення, а потім вставляти її виклики в потрібні місця коду презентації (він ж бо виконується).
Тому коли я наступного разу робитиму якусь доповідь про мову Python, робитиму її саме в такому форматі. Раніше я робив в HTML з Slippy, але це аж надто марудно…
Якщо ви теж хочете таку презентацію показати – все робиться просто і швидко:
sudo pip-3.2 install prescons python3 -m prescons presentation.py
В мене правда були проблеми з запуском, але я вже зробив pull request, автор скрипта в курсі, тому у вас проблем виникнути не повинно.
Коли презентація запущена, пробіл показує наступний рядок, Ctrl+C – перемикає режим з показу рядків файлу на інтерактивний ввід та назад… Ctrl+D – завершення роботи.
Як знаки прояву вдячності за цю пораду, я приймаю посилання на відео ваших цікавих доповідей. Або як крутіший варіант – зробіть хтось так аби там був bpython, а не звичайний інтерпретатор…
Filed under: Інструменти, Кодерство Tagged: Python